Układy planetarne

Pyro

Pyro to opuszczony, pozbawiony życia system gwiezdny. Układ ten stał się domem pirackiego posterunku Ruin Station. System odwiedzono po raz pierwszy w 2493, czterdzieści cztery lata po tym jak zaczęto podejrzewać, że faktycznie coś tam jest. Słońce Pyro przeszło w wydłużoną fazę nowa na długo przed tym, zanim ludzkość sięgnęła po gwiazdy i niewiele wiadomo o pierwotnym składzie układu. Pozostało sześć wypalonych planet, z których żadna nie jest w stanie utrzymać życia. Każda planeta w systemie jest na pewnym poziomie rozkładu. Każdy niewłaściwie osłonięty statek kosmiczny narażony jest na obrażenia od gwiazdy Pyro podczas podróży przez system.

Historia

W 2469 r. Oficer stróżujący Roustabouta (Roustabout – tankowiec z banderą Ziemi), poruszającego się po systemie Cano, zauważył grawitacyjną anomalię trzydzieści tysięcy kilometrów od portu. Szczegółowy raport został wysłany do właścicieli korporacyjnych statku oraz korporacji zajmującej się terraformacja i operacjami górniczymi o nazwie Pyrotechnic Amalgamated. Nie podjęto jednak żadnych działań w tym temacie. Wiele lat później, gdy Pirotechnika poszukiwała nowych terenów wydobywczych, zaczęli przeglądać stare zapisy skanów, gdy zauważyli oryginalny raport z Roustabout. Wysłali odkrywcę do regionu, aby tylko oficjalnie odkrył Pyro i sporządził mapę jego okolic. W tej ankiecie zauważono po prostu ogólny chaos układu planetarnego, trudność w znalezieniu zasobów do transportu i prawdopodobieństwo, że uda się tam cokolwiek terraformować.

Gwiuazda i Planety:

  • Pyro jest gwiazdą Flare-M – Gwiazda rozbłyskowa jest gwiazdą zmienną, która może ulec nieprzewidywalnemu dramatycznemu wzrostowi jasności przez kilka minut. Uważa się, że rozbłyski na gwiazdach rozbłyskowych są analogiczne do rozbłysków słonecznych, ponieważ są spowodowane energią magnetyczną zgromadzoną w atmosferach gwiazd. Wzrost jasności występuje w całym spektrum, od promieni X do fal radiowych. Pierwsze znane gwiazdy rozbłyskowe (V1396 Cygni i AT Microscopii) zostały odkryte w 1924 roku.
  • Pyro I Karłowata planeta zwęglona na czarno w skutek, nieustannych gwałtownych rozbłysków słonecznych gwiazdy układu.
  • Pyro II Bezrdzeniowa planeta, która niegdyś posiadała znaczne złoża minerałów, „gorączka metalu” spowodowała ze dość szybko planeta ta stała się tylko pustą łuską.
  • Pyro III Naukowcy spekulują, że ta planeta przetrwała zderzenie z kawałkami ciała niebieskiego wielkości planety, które wyrzuciło Pyro IV z jego orbity.
  • Pyro IV Skalista protoplaneta, której zasoby zostały wydobyte w całości. Wytrącona z orbity przez ciało niebieskie o równej masie, jest powoli wciągana do Pyro V.
  • Pyro V to gazowy olbrzym składający się z żółtego i zielonego gazu, który powoli wciąga Pyro IV na swoją orbitę. Słaba mieszanka wodoru w górnej atmosferze sprawia, że ​​jest to prawie idealne miejsce do tankowania.
  • Pyro VI To protoplaneta (obiekt astronomiczny, będący wczesnym stadium rozwoju planety, który jeszcze nie zakończył zasadniczego wzrostu masy i rozmiarów. Takie ciała tworzą się w początkowym okresie formowania układu planetarnego i przekształcają w planety, bądź zatrzymują w rozwoju stając się dużymi planetoidami.) doznająca niewielkich obrażeń od odległej gwiazdy Pyro. Gold Horizon planował terraformować Pyro VI, ale porzucił ten pomysł, gdy stało się jasne, że rozsądna terraformacjia tej planety jest jednak niemożliwa. Orbitująca w okół tego ciała niebieskiego Zrujnowana Stacja jest zamieszkana głównie przez piratów.

Pasy asteroid

  • Klaster Akiro
    Zwęglona gromada sczerniałych asteroid. Choć w większości znajdziemy tam tylko bezwartościowe kamienie, przy odrobinie szczęścia możemy natknąć się tam na rzadkie wartościowe materiały.

materiał przygotowała polska organizacja / gildia RPG  Star Citizen Nova Corp