Układy planetarne

Stanton

System przynależący do UEE, władze nad nim sprawują jednak prywatne korporacje. Oficjalnie system został „odkryty” przez Toshi Aarona w 2103r, jednak pierwsze placówki stworzone przez osadników pojawiły się tam znacznie wcześniej. Toshi był pierwszą osobą, która tak naprawdę sprzedała informacje o punkcie skoku Zjednoczonemu Imperium Ziemskiemu. Żyjący tam osadnicy stracili prawa do zasiedlonych przez siebie ziem, po tym jak borykający się wówczas z problemami finansowymi rząd sprzedał wszystkie planety systemu potężnym mega korporacjom, To one przejęły finansowa odpowiedzialność za rozbudowę podległych im planet. Stanton składa się z czterech planet z czego wszystkie znajdują się w zielonym zasięgu gwiazdy.

Mega Korporacje które przejęły kontrole nad systemem to :

  • Arccorp – głównie znana z górnictwa i teraformowania planet oraz produkcji silników fuzyjnych. Mega korporacja wchłaniająca wciąż inne pomniejsze korporacje
  • Hurston Dynamic – zajmujący się produkcja broni
  • Crusader Industries – słynąca z produkcji Starlinerow
  • Microtech – twórcy mobiglasow

Hurston – ekosystem tej planety został całkowicie zniszczony przez fabryki, oraz testy produkowanej tam broni… Pracownicy żyją tam w spartańskich warunkach czując nad sobą straszny rygor i prawo żelaznej pieści.

Crusader – Ta planeta to gazowy olbrzym o niewielkiej masie, której atmosfera na pewnej wysokości nadaje się do oddychania. Korporacja sprawująca władze na tej planecie zbudowała wielkie platformy unoszące się w powietrzu, wykorzystywane do budowy komercyjnych statków kosmicznych. W odróżnieniu od warunków panujących na Hurston Crusader stara się dbać o swoich pracowników najlepiej jak może, zapewniając im atrakcyjne miejsce pracy i zamieszkania. Niestety planeta ta boryka się obecnie z narastająca przestępczością.

Arccorp – ta planeta to olbrzymi park produkcyjno- biznesowy, można powiedzieć ze jest to jedno wielkie mega miasto, którego budowa inspirowana była światami stworzonymi przez rasę Xi’An, gdzie każda planeta ma swoje jedno przeznaczenie.

Microtech – znajduje się na krańcu zielonej strefy. Planeta ta to „Technologiczne niebo”. Microtech przez swoje położenie ma bardzo niska temperaturę, która uniemożliwia życie poza zabudowaniami. Poza tym drobnym faktem jest to biznesowa utopia gdzie można poczuć przesyt pieniądza.