GrimHEX (skrót od Green Imperial Housing Exchange), wcześniej znany jako „Green Imperial”, jest bazą ukrytą głęboko w pasie planetoid Yela.
Jego pseudonim to amalgamat, tj. HEX może oznaczać jego strukturę plastra miodu (heksagonalną). To także skrót od Housing Exchange. Zbudowany pierwotnie dla pracowników domowych, teraz znalazł się pod kontrolą przestępców.

Historia
GrimHEX został wbudowany w wydrążoną asteroidę wkrótce po odkryciu systemu. Jego przeznaczenie związane było głownie z wydobyciem surowców. Ośrodek ten został porzucony na jakiś czas, przez co nie jest obecnie w najlepszym stanie. . Giełda mieszkaniowa zajmująca się usługa wymiany mieszkań na GeimHex-ie została oficjalnie zamknięta w 2938 r., Połowa korytarzy stacji jest teraz pozbawiona ciśnienia i nie ma grawitacji. Stacja jest obecnie kontrolowana przez bandytów i uważa się, że jest wykorzystywana jako baza operacyjna dla piratów, chociaż mieszkańcy GrimHEX temu zaprzeczają. Oprócz standardowych lądowisk stacja asteroid zawiera również hangary oraz tor wyścigowy.

Znaczące postacie

  • Ruto działa anonimowo za pośrednictwem terminala wideo w Technotics, oferując kontrakty nie koniecznie zgodne z prawem.
  • Luca Brunt organizuje wyścigi na torze GrimHEX i zbiera zakłady na wyścigi. (obecnie niedostepna w grze)
  • Reedy, jedyny właściciel i / lub mieszkaniec stoiska odzieżowego KC Trending.
  • Skutter, właściciel sklepu z bronią i pancerzami.
  • Trevor „Gus” Wheatley, który prowadzi oryginalną knajpe HEX Old ’38.