Nine Tails To portfolio nie ma na celu gloryfikowania ani tolerowania Nine Tails. Zamiast tego ma na celu edukowanie czytelników na temat ich działań i obszarów wpływu. Tylko dzięki pełnemu zrozumieniu działań i motywacji organizacji przestępczych, takich jak Nine Tails, możemy powstrzymać je przed dalszym rozprzestrzenianiem swoich wpływów w UEE.

Historia
„Zorganizowany i absolutnie bezwzględny”. Detektyw Alsup użył tych słów w 2938 roku, aby podsumować pierwszy atak Nine Tails, incydent, w wyniku którego zginęło 28 funkcjonariuszy policji Terry. Pomimo poważnych ofiar dla organów ścigania, na miejscu znaleziono martwego tylko jednego z napastników, ubranego w strój oznaczony wężem splecionym z numerem dziewięć. Nieznany wówczas symbol rozprzestrzenił się szeroko, zanim informator zidentyfikował go jako należący do nowego, tajemniczego gangu nazywającego siebie Nine Tails.

Od tego czasu liczne zgłoszone napady i ataki zostały powiązane z tą grupą, a ich zakres i częstotliwość z biegiem czasu wzrastały. Pomimo rosnącej reputacji gangu niewiele wiadomo publicznie o gangu i jego wewnętrznym działaniu; co sprawia, że błyskawiczny wzrost władzy grupy jest jeszcze bardziej niepokojący dla ekspertów zajmujących się przestępczością zorganizowaną. Dziś gang Nine Tails działa niemal wyłącznie w systemie Stanton, a jego główną siedzibą jest niesławna opuszczona stacja kosmiczna, znana wśród mieszkańców jako „Grim HEX”.

Wraz ze wzrostem wpływów organizacji przestępczej Nine Tails śledczy w dalszym ciągu próbują zrozumieć wewnętrzne funkcjonowanie gangu. Chociaż główną motywacją gangu wydają się pieniądze, logika stojąca za niektórymi operacjami Nine Tails pozostaje anormalna, co skłoniło jednego z ekspertów ds. przestępczości zorganizowanej do opisania grupy jako „żądnych kredytów zawodowych anarchistów”.