Murray Cup Racing League (MCRL)

„Przez dziesięciolecia Puchar Murray był szczytem astroinżynierii i pilotowania”. – Marco Verender, komisarz MCRL

Murray Cup to wiodąca seria wyścigów gwiezdnych w UEE. Seria została założona w 2479 roku przez Amona Murraya, drobnego przestępcę i hazardzistę, który ustanowił Puchar, aby wprowadzić więcej zawodników do systemu. Tym sposobem pozyskał pilotów, którzy do tej pory brali udział tylko w wyścigach amatorskich, tym samym zwiększając swoje zarobki bukmacherskie.
Pierwsza seria odbyła się w systemie Ellis, której zwycięzcą został Ian Rikkord, hobbysta i terraformer, który pokonał Ellę Nero, doświadczonego pilota próbnego Marynarki Wojennej, w ostatnim wyścigu o zwycięstwo.
Zasady MCR
MCRL można podzielić na dwa rodzaje:

  • Klasyczny ( zwane nieformalnie zając)
    Wyścigi klasyczne są dokładnie tym, czego można się spodziewać: piloci starają się jak najszybciej dotrzeć do mety.
  • Blitz (żółw lub Div-T )
    Wyścigi Blitz są to natomiast zmagania w ,których dozwolony jest ograniczony asortyment uzbrojenia ,który pozwala wyłączyć, ale nie zniszczyć konkurentów.

Chociaż większość pilotów specjalizuje się w jednym lub drugim typie wyścigów, aby naprawdę odnieść sukces w Pucharze Murray, ważne jest, aby opanować oba zestawy umiejętności.Puchar Murray miał sporą część kontrowersji, w tym poważnych obrażeń i zgonów na torze wyścigowym. Śmierć asa wyścigowego Zach Hugh doprowadziła do zmian zasad i wymagań kwalifikacyjnych w celu poprawy bezpieczeństwa i zaostrzenia przepisów. Obciążenia broni zostały zmniejszone, aby Blitz koncentrował się bardziej na wyścigach niż na walce,

Kwalifikacja do mistrzostw Murray Cup
MCRL wymaga od uczestników zakwalifikowania się do wyścigów drugiego poziomu (zwanych wyścigami „regulacyjnymi”) w trakcie sezonu kwalifikacyjnego. Tylko uczestnicy kończący w pierwszej trójce wyścigów regulacyjnych zdobywają punkty do kwalifikacji, a zwycięzcy otrzymują trzy punkty, aż do jednego punktu za trzecie miejsce. Aby zakwalifikować się do wyścigu pierwszej rundy w MCRL, wymagane jest co najmniej dwadzieścia punktów; punkty te są „kasowane” po uczestnictwie w MCRL. Ponieważ punkty są zdobywane przez pilota, a nie statek, piloci mogą zmieniać statki między różnymi wyścigami kwalifikacyjnymi.

Muzeum MCRL znajduje się w mieście Aydo na trzeciej planecie układu Ellis o nazwie Green

źródło
https://starcitizen.fandom.com/wiki/Murray_Cup_Racing_League
https://starcitizen.tools/Murray_Cup