Tutorial został opracowany na wersji 3.3.6 Star Citizen, gdzie od kilku poprzednich wersji wydobywanie minerałów stało się ciekawą, dochodową profesją. Na dzień dzisiejszy jedynym statkiem „Fly ready” umożliwiającym „kopanie” w uniwersum Star Citizen jest Prospector (w fazie opracowania jest jeszcze Orion). Obecnie, górnictwo można wykonywać już na powierzchni księżyców, planet, pól/pasów asteroid.

Jak to działa?

  1. Przy pomocy skanera (Tab następnie lewy klawisz myszy) wyszukujemy „skałek”, pól gdzie dostępne są minerały do wydobycia.
  2. W tryb kopania przełączamy się klawiszami (M lub / ). Po analizie „skałki” gdzie uzyskamy informacje o zawartości % minerałów, za pomocą prawego i lewego klawisza myszy przełączamy tryby (Fracture Mode – rozbijanie laserem / Extraction Mode – pobieranie minerałów do zbiorników Prospectora). Zaczynamy od „rozbicia skałki” zwiększając lub zmniejszając moc lasera za pomocą (scroll myszy) tak aby wskaźnik „Rock Energy Level” z screena 2 dotarł i utrzymywał się w zielonym obszarze,  po prawej stronie mamy procentową wartość gdzie po dotarciu do 100% wyłącza się laser a skałka rozpada . Nie możemy, nie powinniśmy doprowadzić do zbyt szybkiego przegrzania się skałki (czerwony obszar) ponieważ może a nawet na pewno doprowadzi to do eksplozji owego wyrobiska co grozi uszkodzeniem statku.
  3. Po rozpadnięciu się skały przechodzimy do Extraction Mode, oraz gdy przeanalizujemy dogodny dla nas kawałek skały dostępne będą 2 rodzaje, ich kolory. Oczywiście skałkę możemy rozbijać na mniejsze fragmenty, ale interesuje nas kolor „fioletowy” skałki – to kawałek gotowy do wydobycia.
  4. Po zapełnieniu „Cargo Capacity” w zależności jaka ilość surowca nas interesuje możemy udać się w drogę powrotną.

Tutorial jest w trakcie pisania/rozbudowy, ale najważniejsze informacje jak to działa zostały w nim zawarte.

Prospector mining
Prospector mining
Prospector mining
Prospector mining