Rasy

Vanduul

Czwarta rasa odkryta przez ludzi i największe zagrożenie w uniwersum Star Citizen. Pierwszy kontakt nastąpił, gdy Vanduul pojawił się znikąd i zaczął atakować ludzkie osiedla na światach pogranicza, mordując wszystkich. Wydaje się, że UEE nie są w stanie poradzić sobie z nimi i ich ogromnymi, przerażającymi statkami. Vanduulowie nie mają centralnego rządu, zamiast tego tworzą klany roamingowe, z których każdy ma własne cele i przywództwo, co utrudnia negocjowanie z nimi. Są praktycznie koczowniczą rasą, poruszają się po systemach i zbierają zasoby. Ostatecznym celem każdego klanu wydaje się budowa Kingship, ich najbardziej przerażającego statku Kapitału, aby mogli kontynuować najazdy i zdobywać chwałę na polu bitwy. Określają planety jako żywjące światy i wracają do nich w celu zbierania zasobów. Uważa się, że ludzie zbezcześcili jeden z ich żywiących światów, nie wiedząc o tym, co zmusiło Vanduul do ataku na ludzi i oznaczenie ich jako wrogów.

Vandulle nie odczuwają bólu jak ludzie i mogą przetrwać w próżni, bez kombinezonu, przez określony czas dzięki unikalnemu układowi oddechowemu.
Floty Vanduul składają się ze statków takich jak Kosa, bardzo popularny myśliwiec Vanduul, Ostrze, lekki myśliwiec używany jako skaut i Glaive, silniejszy mysliwiec niż Kosa, którym może latać tylko czołowy pilot. Tym, co czyni ich przerażającym przeciwnikiem, są jednak ich statki kapitałowe, takie jak Driller, przewoźnik harwesterów przemieszczający się ze świata do świata, który konsumuje je dla zasobów i Królestwa.

The Kingship jest największym statkiem Vanduul, masywnym i ciężko opancerzonym lotniskowcem o szacunkowej długości około 2800 metrów i załogą liczącą kilka tysięcy. Kingship to sztandarowiec każdej floty Vanduul i ostateczny cel dla każdego klanu Vanduul. Inne znane statki to Mauler Cruiser, Hunter Destroyer i Communic Lightfire. Mają w pełni funkcjonalną flotę o podobnych możliwościach do UEE, co czyni ich przerażającym przeciwnikiem w universum.