Rasy

Xi’An

Rasa Xi’An została odkryta, gdy ludzka firma terraformująca próbowała terraformować zamieszkałą przez nich planetę. Ten niefortunny incydent wyznaczył niewłaściwy ton w stosunkach między dwiema cywilizacjami, wywołał nieufność i doprowadził do zimnej wojny, która trwała prawie 260 lat. Oficjalna wojna nigdy nie została ogłoszona z powodu podobnych zdolności ofensywnych ludzi i Xi’An. Linia Perry’ego, linia ośmiu systemów, była naturalną granicą między dwoma rasami, ziemią niczyją w rzeczywistości i teatrem tajnych działań wojennych przez te wszystkie lata, w których wielu zmarło z obu stron w tajnych operacjach i szpiegostwie.

Relacje między dwoma rasami poprawiły się wraz ze znakiem traktatu z linii Perry, a zwłaszcza po obaleniu reżimu Messera. Xi’An są uważani za dyplomatów wszechświata Star Citizen. Jest to rasa, która wykorzysta wszelkie środki, aby osiągnąć swoje cele. Imperium Xi’An jest dziedziczną monarchią absolutną z potężnym wojskiem i jako gatunek wydają się zimny i poważny na początku, ale kiedy zaczną ufać komuś, staną się przyjaźni. Wysiłki mające na celu poprawę relacji między ludźmi a Xi’An nadal trwają dzisiaj dzięki inicjatywie handlowej Human-Xi’An i wzajemnej wymianie informacji, takiej jak niedawne odkrycie Projektu Eclipse.

Ich statki mają niemal pionową i poziomą konstrukcję, a ich najpospolitszym statkiem jest Qhire Khartu, wojownik. Znane są również inne statki Kapitału i ładunku, takie jak przewoźnik klasy Oracle. Producenci ludzi i Xi’An pracują razem nad stworzeniem projektów takich jak Khartu-Al Scout, wersja Qhire Khartu dla ludzkich pilotów lub warianty Reliant.